آمار

بازدید کننده گرامی نتیجه جستجوی شما انتهای همین صفحه می باشد.لطفا به پایین صفحه مراجعه کنید!

**********************

عینک خلبانی شیشه آبی

شما هم جز کسانی باشید که این عینک زیبا را امتحان کرده و می کنند !!!

شما تا به حال کسی را دیده اید که از خرید این عینک ناراضی باشد ؟؟!!

این عینک اسپرت همراه با

کیف و دستمال عرضه میشود

خـريد پستي >> قيمت فقـط : ۲۸۰۰۰تـومان

مشخصات عینک خلبانی شیشه آبی: فریم : مشکی /نقره ای شیشه : آبی /دارای یو وی 400 لوازم جانبی : کیف و دستمال نحوه ارسال : به صورت پستی نحوه پرداخت : به مامور پست قیمت : ۲۸۰۰۰تومان

طرح این عینک آفتابی متناسب با سلیقه های خاص آقایان و خانم ها می باشد و افرادی که به دنبال محصولات خاص و کمیاب هستند می توانند این عینک را به صورت مستقیم از فروشگاه ما خریداری نمایند . شیشه های این عینک دارای یو وی 400 بوده و چشمان شما را در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت می کند

http://www.phototakshop91.com/aks/4/aynakabi/3.jpg

خـريد پستي >> قيمت فقـط : ۲۸۰۰۰ تـومان

ادرس مراکز خرید لباس مجلسی تهران

ادرس مراکز خرید لباس مجلسی تهران

ادرس مراکز خرید لباس مجلسی تهران - ادرس مراکز خرید لباس مجلسی تهران

سایت تفریحی

وطن من

پی سی


ادرس مراکز خرید لباس مجلسی تهران

راهنمای سفر ارزان 15تا 20 روزه، به استانبول

سعی میکنم ، مطالب این وبلاگ حالت اطلاع رسانی داشته باشه.

ما جرا از اونجا شروع شد،در تابستون88؛ یک تور سه روزه هوای به استانبول داشتیم. وقت کم ، زمان بد پرواز و از همه بدتر بی اطلاعیمون ،  همه و همه، دلیل اون شدش، که خیلی از جاها رو ندیديم .

بخاطر همین، به فکریک سفر دوباره افتادیم.بهترین فرصت، تعطیلات نوروز89 بود.از همون اول، به خاطر تجربه قبلیمون، خیر سفر با تور را از سرمون به دلایل زیر بیرون کردیم.

1.قیمت گرون در تعطيات عيد.

2.کیفیت بد پرواز و هتل

3.زمان محدود تعین شده توسط اونها.

لذا 2ما ه قبل از عید، اطلاعات جمع کردیم .بهترین گزینه سفر ارزون و راحت قطار بود.پیش فروش قطارهای بین ا ملل از 18 بهمن شروع میشد. البته مدتها، در تماس بودیم تا متوجه این موضوع شیم.

ما به دنبال یک همسفر بودیم، که خوشبختانه برادر خانمم و همسرش پا ، بودن.بخاطر فروش 5 دقیقه ای بلیط 27 اسفند، با اینکه ،ما اولین مشتری ساعت باز شدن سایت(ساعت 8)بودیم ولی متاسفانه ،بعلت بلیط محدود200 نفری، برادر خانمم و همسرش نتونستند بلیط بخرند.از این بابت خیلی ناراحت شدیم.

به هر جهت، به هر زحمتی بود، بلیط رفت پنجشنبه27 اسفند88 و بلیت برگشت یک شنبه 8/1/89را به قیمت رفت67 هزارتومان(قطار سبز!!!! در جه یک 4 تخته)برگشت57 هزارتومان 6 تخته درجه یک( ولی تعداد مسافر 4 نفر)را خریدیم.

بعلاوه کوپن غذای تو ایران، که شامل شام ،.صبحانه،نهاروعصرانه به قیمت8 هزارتومن میشه روهنگام خرید بلیط، از آژانس گرفتیم.(نسبت به قیمتش میارزید)

 عوارض خروج زمینی، نفری 5 هزار تومنی رو بعدا تو بانک واریز کردیم.( قابل پرداخت در کلیه شعب مرکزی بانک ملی ایران و یا اینکه موقع توقف تو تبریز،در بانک راه اهنش قابل پرداخته.).(البته الان 11 تومنه )

درکل نسبت به وسیلهای دیگه هم ارزون بود، هم راحت. .یک مقایسه ای به وسیله های حمل و نقل دیگه تو این ایام داشته باشیم.

1.پرواز چارتر کیش ایر410هزار تومان 25 هزارتومان خروجی

2.رفت و برگشت اتوبوس تهران استانبول 200 هزارتومان(تو روزهاي عادي 150 تومنه )

3.رفت و برگشت قطار124 هزار تومن .

قطار تهران- استانبول حرکت 5 شنبه- برگشت 4 شنبه است .که فقط در ایام نوروز یک حرکت به این مسیر اضافه می شه.

 ساعت حرکت 10 شبه. ساعت ورود به استانبول بعلت تاخیرهای زیاد مخصوصا در ایران معلوم نیست.

در بروشور راه آهن ساعت ورود به استانبول 6.30یک شنبه شب بوده. ما که ساعت 4.30صبح- 2 شنبه رسیدیم!!!!!!

قسمت راه آهن بین ا لملل تهران، در کنار راه اهن داخلی با حیاط و سالن انتظار، جدا بودش.متاسفانه، بر خلاف قطار داخلی، بدون صندوق امانات بود .ولی ظاهرو امکاناتش بمرات بهتر از بخش داخلی بودش.در حیاط این بخش میتونید، ماشین شخصیتون، پارک کنید. روزی 2700 تومانه

 2 ساعت قبل از حرکت، مسئولین راه اهن تحویل بار و بررسی پاسپورت را شروع کردند .بار مجاز 30 کیلو برای هر نفره و شماره صندلی قطار ایران - ترکیه در همین بخش مشخص میشد.

من و همسرم شماره کوپه خودمون را با دو زوج جوان اصفهانی ، هماهنگ کردیم.که این باعث خوش گذشتن بیشترسفرمون شد .این مسله کم و بیش در  زوجها ديگه هم بودش. خوشبختا نه تو این سفر، همه با هم سفراشون دوست شدن.

تا یادم نرفته این رو بگم، قطار ایران تا250 کیلومتری اون طرف مرز میاد،بعد از اونطرف دریاچه وان، با قطار ترک ادامه سفرمی دید. قطار ایرانمون یک ترن قدیمی کم امکانات ، پرتاخیرو بی نظم روس(خود تپلوف)بودش.  


در ایستگاه وان به سرعت سوار کشتی شدیم. تقریبا حدود 5 ساعت ،طول کشید تا از عرض دریاچه عبور کنیم. واگن توشه از قطار ایران جدا شده و داخل کشتی می ره وکسانی که بار خودشون رو به قسمت توشه تحویل داده اند، لازم به حمل بار در داخل کشتی نیستند.


 30 کیلو بار مجاز هر نفر در قسمت توشه است ولی هر چقدر بار میخواید ميتونيد، داخل واگن بیارید.ولی تو کشتی سخت میشه ،چون مجبور میشید، تمام بارهای خودتون  به طبقه بالا کشتی بیارید. (بخش مسافر سرپوشیده، گرم و با صندلی های اتوبوسی ، بوفه هم داره)

از بد برنامه ریزی، شب داخل کشتی هستیید.ما که ساعت 3، رسیدیم تا بریم اونطرف دریاچه ، صبح شده بود.قرار رسیدن قطار، به دریاچه وان ،ساعت8 شب بود.

 دلیلشم، تاخیرهای همیشگی قطار ایران از جمله:

1.تاخیر در مسافر گیری در شهرهای زنجان و تبریز(2 ساعت)(ساعت12 ظهربه تبریز رسیدیم )

2.تاخیر در بررسی پاسپورت وبار، در خاک ترکیه(کاپیکوی)ساعت2.30 شب سرد با امکانات کم

حقیقتش بگم، تا این جا، سفر کمی سخت بودش. بطوری که بعضی از هم قطاری هایمون، بریده بودند.

ولی بعد از سوار شدن کشتی و کارهای با مزه بوفه دار ترک کشتی و فظای زیبا صبح دریاجه وان، همه چیز تغییر پیدا کرده بود. .

ساعت8 به اونطرف دریاچه رسیدیم.یک قطار خوب و زیبا منتظر ما بود.امکاناتش بمراتب بالاتر از قطار ایران بود.اولش ، کمی با تاخیر حرکت کرد، ولی تا خود استانبول تاخیر بی موردی نداشت.

ولی یک عیب داشت غذاهای رستورانش بی کیفیت و گرون بودش.البته ما از قبل فکرشو، کرده بودیم. همراهمون تن غذاهای مختلف اورده بودیم

.قطار ترک در چند شهر، توقف کوتاهی داشت .

از جمله کایسری-انکارا- اسکی شهیر-و اخرین ایستگاهش استانبول بود.(ایستگاه حیدر پاشا تو بخش اسیای ). 

چون ، ساعت 4 صبح رسیدیم، تقریبا اکثر مسافر ها تصمیم گرفتند در اون صبح سرد در ایستگاه زیبا ،قدیمی و باستانی حیدر پاشا بمونند.این ایستگاه کنار تنگه بسفربود.

تصمیم گرفتیم تو اکسارای هتل بگیریم برای همین ،تا ساعت7.30 تو اننجا موندیم. تا از ایستگاه کشتی، که در حیاط اونجا بود به منطقه امین نونو بریم (قسمت اروپایی)

 نفری یک و نیم لیره (هر لیر 670 تومانه). و سپس سوار مترواین منطقه (امین نونو )شدیم به اکسارای (با هتلهای فراوان و ارزاون  )رفتیم. چون می دانستیم هتلها در جاهاي دیگه ، بمراتب گران ترند وهمچنین این قسمت موقعیت خوبی برای رسیدن به نقاط دیدنی شهر داشت.

لذا مستقیم به اکسارای رفته ویک اتاق2 تخته، تو هتل 3 ستاره با صبحانه و کلیه امکانات ،شبی 40 هزارتومن کرایه کردیم.البته بعضی از هم قطاری هامون شبی 28 هزار تومن هم تونستن پیدا کنند.

قبل از ورود به استانبول ما خیلی نگران پیدا کردن و قیمت هتل بودیم .اما بعد فهمیدیم، کاری خیلی  آسون و قیمتها مناسب تر از ایرانه.براي همين ، تصمیم گرفتیم از این به بعد، فقط به مسافرتهای خارج از کشور بریم. .


در اینجا آدرس و نحوه رسیدن به نقاط دیدنی استنانبول از اکسارای را می گم


: 1منطقه سلطان احمد.

ترانوای زیتون بورنو – کاپاتاژ را در اکسارای نزدیک پل هوایی سوار شده و در منطقه سلطان احمد پیاده شوید( پیاده هم ، می شه رفت ).

جاهای که میتونید در این منطقه پیاده برید:

1.میدان هیپوریوم


2.مسجد سلطان احمد(بدون ورودی)

3.ایا صوفیا(20 لیر ورودی)


· 4.موزه کاخ توپ قاپی (20 لیر)

· 5. پارک زیبا گلخانه کنار تنگه بسفر.( نریسیده به درب ورودی توپ قاپی بدون ورودی)


6.تور بسفر(از 10 تا 20 لیر- 2 ساعت گردش با کشتی در بسفر )


7.مسجد امین نونو

8.بازار ادویه نزدیک مسجد امین نونو

9.پل گالاتا (مخصوص رستورانهای غذاهای دریای و ماهی- قیمت از

10 لیر به بالا- ا ساندویج ماهی 4 لیر به بالا )

 10.در ادامه بازار ادویه- گرند بازاره- از میدان بیازیت ( نزدیک اکسارا) می تونید به این بازار بزرگ و تاریخی برید. .


11.در ادامه گرند بازار- مسجد سلیمانیه –( نزدیک میدان بیازیت واکسارای.)


12.گردش و خرید در خیابانهای اصلی و فرعی اکسارای ( پر از پوشاک و رستوران و آژانسهای مسافرتی ایرانی).میدان تکسیمنزدیک پل هوای اکسارای(بر خلاف راه،  دریا مرمر )ایستگاه دولموش(ون ) اکسارای- تکسیمه. با یک وهفتادوپنج لیر در حدود یک ربع ،ساعت طول می کشه تا به میدون اصلی و مرکز شهر استانبول برسید.

در قسمت میانی این میدون ، بعد از پایین رفتن از پله ها ،ایستگاه مترو ست.

 لاین سمت راست به ایستگاه کاپا تاژ میره ( جزیره ها ) . 

لاین سمت چپ تکسیم- لونت به ( مراکز خرید جواهر – متروسیتی ) میره.

کمی اون طرفتر از میدون، ایستگاه اتوبوس و دولموشه، به اکثر نقاط شهرمیره.


جاهای که در این منطقه میشه پیاده رفت :

1.پارک تکسیم (پشت ایستگاه اتوبوسه،در فصل تابستون بیشتر وقتها تواین پارک مراسم رقص و پایکوبی به پاست )


2.مرکز فرهنگی و هنری اتاتورک. ( در بعضی از شبها کنسرت برگزار می شه. درست،  جلو ایستگاه دولموشه )

 3.خیابان استقلال.

(تا ساعت 9 شب مرکز خرید انواع پوشاک باهر قیمتیه ) ( ازساعت 10 تا خود صبح مرکز انواع کلوپهای شبانه است)خیابانی شاد بدون رفت و امد ماشین و پر از سینما و تاتره.


4.یکی از خیابان های فرعی استقلال، خیابان نوازده است.( از ساعت 10 شب تا صبح در کل این خیابون و اطرافش ، اواز خوانی و ابجوخوری به پاست).

5.پاساژ چی چیلی (مخصوص ابجوخوریه )

6 .برج گالاتا - سوار بر ترانوای قدیمی این خیابان ( استقلال ) شده و تا اخر ایستگاه برید. 100 قدم جلو تر، برج گالاتا ست.  کل تنگه بسفر را، از بالا این برج باستانی می تونید ببینید.(ورودی 10 لیره )

دو طبقه از این برج، یکی کافی شاپه و دیگری رستوران با مراسم رقص و اواز خوانیست. ( از ساعت 10 به بعد شروع می شه) فقط یک عیب داره هزینه استفاده از مراسم رقص و غذا 80 یورو ست .


در پایان بازدید از این منطقه ،درست در پشت گل فروشی های میدون تکسیم ایستگاه دولموشهای تکسیم - اکسارای ست.


جزایر پرنساز اکسارای به کاپا تاژ ( ایستگاه اخر ) با ترانوا برید. کمی جلوتر ، ایستگاه کشتی های کاپاتاژه( جزایر )– قیمت بلیط کشتی 3 لیره )کل این جزایر 7 تاست ولی 4 تا از این جزایر ایستگاه داره.

کمی جلوتر از این ایستگاه( کاپاتاژ) ،کاخ زیبا و با شکوه دولمه باچه ست، حتما ببینید.(حدود 500 متر جلو تر از این ایستگاه ، در حاشیه تنگه بسفره )

 ساعت فروش بلیط ار ساعت 9 تا ساعت 3.30 بجز سه شنبه – .

قیمت بلیط 20 لیره-

 زمان بازدید 3 تا 4 ساعته-


از این جا تا تکسیم هم مترو دارد.

 ایستگاهای کشتی به این ترتیبه:

ایستگاه اول – کادی کوی( نزدیک ایستکاه راه اهن حیدر پاشا).( بخش آسیا ای ) .....


دوم –جزیره ای با امکانات شنا و ورزشهای ابی .....


سومين جزیره ،با امکانات شنا و پلاژ و جنگلیه .

برای کرایه کردن دوچرخه (ساعتی 5 لیر )

 درشکه( تور کامل جزیره 40لیر - تور نیمه 20 لیر )


جزیره چهارم _ که زیبا ترین و بزرکترین این جزیره هاست ، بیوک اداست.

مناسب برای پیاده روی – دوچرخه سواری – شنا در پلاژها (ورودی بعضی از این پلاژها 10 هزار تومنه شامل رختکن - حمام افتاب - دوش –بوفه می شه )البته میتونید ،گوشه و کنار به صورت رایگان شنا کرد.

در کنار میدون اول این جزیره ، (میدان ساعت )ایستگاه های درشکه ست ، حتما سوار شوید.


در تابستون، هر نیم ساعت در میان، تا ساعت یک شب خط کشتیرانی جزیره ها به استانبول بر قراره.

تور بسفر


 نزدیکی ایستگاه کاپاتاژ ،

تور بسفر را می تونید تهیه کنید. تور این قسمت ، محدود و از جاهای دیگه خیلی بهتره.

 ساعت فروش تا ساعت 2.30 بعداز ظهره که 6 ساعت در تنگه گردش و توقف داره ،قیمت این تور 12 لیره.

در این تور کلیه مکانهای دیدنی و تاریخی که در حاشیه تنگه بسفرو، میتونید ببینید.و همچنین از زیر دو تا پل معروف استانبول رد می شید.چند ساعتی در یکی از جاهای تاریخی توقف دارید. حتما برید.بام استانبول


هم از این ایستگاه( ایستگاه نزدیک کاپاتاژ ) یا امین ننو میتونید سوار کشتیهای کاپی کوی بشید (بخش اسیا ی 1.5 لیر )

درست روبروی این ایستگاه ، دولموشهای چاملیا تپه(1.5 لیر )را سوار شده بعد از طی ، مسیر سربالای نیم ساعته، به پارک زیبا و پر از گل ،بام استانبول می رسید.(بدون ورودی )


مراکز خرید


1.خیابانهای اصلی و فرعی اکسارای

2.گرند بازار( میدان بیازیت )

3.میدان تکسیم.خ استقلال

4. منطقه عثمان بی –(مترو تکسیم - لونت رو سوار شده و در.ایستکاه اول پیاده شوید. یا با اتوبوس بريد( عمده و تک فروشی ارزون )

5.....................ایستگاه سوم - مرکز خرید جواهر(بسیار شیک ، بزرگ و مارک دار، و البته گرون )6.....................ایستگاه چهارم - مرکز خرید مترو سیتی ( شیک و گران )

7.منطقه مرتر-(.خرید ارزون ولی کم کیفیت).از ایستگاه اکسارای به زیتون بورنو سوار ترانوا شده و در  اخرین ایستگاه پیاده شید.

در سمت راست این ایستگاه ، از یک پل عابر بزرگ عبور کرده ،درست زیر پله های این پل ، منطقه مرتر شروع می شه.(تک فروشی و عمده فروشی پوشاک از 3 لیر به با لا)

8.مرکز خرید اولویوم - سمت چپ این پل عابر،ایستگاه دولموشا( 01.25 لیره )اونجاست ،  قیمتاش مناسبه، 

9.خیابان بغداد – 

شبیه به خیابون استقلاله، ولی با کلاستره.برای رفتن به اونجا، اول ، به امین نونو یا کاپاتاژ، بريد. بعد سوار کشتیهاي ايستگاه کادی کوی بشيد.بعد از گذشتن از کلی مسیرهای خط اتوبوسرانی ،سوار دولموشهای بوستانچی شید (2.5 لیره )به راننده ماشین با لحجه خاصی بجای ق –ل –بال داد بجای بغداد – بگویید و در مسیر راه، پیاده شید.


اکواریوم و مرکز خرید فروم

500 متر بالا تر از پل هوای اکسارای به طرف زیتون برنو، سوار مترو زیرزمینی اکسارای- فرودگاه اتاتورک شده و در ایستگاه فروم پیاده شید. در سمت چپ این ایستگاه ، مرکز خرید فرومه. 

 در طبقه زیر زمین اون ، اکواریوم زیباست ، قسمتی از این اکواریوم ، تونل شیشه داره (بلیط ورودی 25 لیره- مدت بازدید 2 ساعت، طول میکشه)پارک مینیاتوريک


شامل ماکتهای، مکانهای دیدنی ترکیه با ابعاد کوچيکه، همراه با توضیحاتش ،(  با دستکاه مخصوصی که جلو اونهاست(به زبانهای انگلیسی- ترکی – عربی)

(زمان بازدید 3 ساعت - ورودی 10 لیره )

 مسیر : تکسیم (به طرف خ عثمان بی ) سوار اتوبوس پارک مینی اتورک شوید ( 1.5 لیر ) در حاشیه این پارک ، تفریحگاهای برای بچه ها ست. مثل : تاب و سرسوره و وسایل ماشین سواری ......پارک آبی استانبول


به دلیل سردی هوا و تعطیلی در فروردین ماه، من خودم نرفتم. ولی می دونم ورودی این پارک ابی ، 30 هزار تومنه.

در استانبول به غیر از جزیره ها در جاهای دیگه اش هم  ، پلاژ داره.

 گاهی خواننده های ایرانی کنسرت برگزار می کنند.مثلا در فروردین 89 کنسرت داریوش نفری 200 هزار تومن ،منصور 100 هزار تومن. شو تلویزیونی ابراهیم تاتلیس 30 هزار تومان !!!!!!! البته ما هیچ کدام از اونها رو نرفتیم.

 گاهی فستیوالهای رقص و موسیقی به صورت رایگان در میدان تکسیم ، روملی حصار ( کنار پل بسفر )و پارک سلطان احمد برگزار می شه.


قلعه دختر

از کاپاتاژ یا امین ننو می تونید سوار کشتی مخصوص این قلعه بشید، که سمبول استانبوله . شبها تبدیل به یک رستوران رقص و اوازمیشه و روزها کافی شاپه.


غذا و رستوران,در استانبول

کلا ذائقه ما و کشور ترک، زیاد فرق چندانی نداره. بنابر این خیلی راحت میتونید از غذاهای اونها استفاده کنید.قیمتش ، در حد یا در بعضی موارد پایین تر از ایرانه.

ميتونيد در همه مراکز خرید و خیابونها ، رستوران پیدا کنید.

مثلا یک مرغ کامل اگر ببری 8 لیره اگر  اونجا بخوری 12 لیر میشه. یک نان باگت بزرگ 700 تومن میشه.

ميتونيد ،ساندویچ های به نام دونر (کباب ترکی) از 1.5 تا 5 لیر، گیر بیارید. رستورانهای ایرانی زیادی تو اکساراست ،ولی نسبت به ايران ، قیمتش بالاست.


نوشیدنی


قیمت انواع نوشابه و دوغ در رستورانها بالاتر از ایرانه ،بهتره این نوشیدنی هارو از سوپر بخرید.در این صورت تفاوت چندانی با ایران نداره.

 ابجو 2.75 لیره و نوشیدنیهای الکلی دیگه، قیمتش خیلی ارزون تر از ایرانه به شرطی که از سوپریها یا در قسمت ترانزیت فرودگاه بخرید(.مثلا: ابجو در خیابان نوازده تکسیم 5 تا 6 لیر بود).


فرهنگ و زبان


 در ترکیه همه خیلی راحت می تونند عقاید خودشان را داشته باشند. این امر در پوشش اونها کاملا پیداست. همه نوع پوشش رو ميتونيد ببينيد، بدون برتری بین اونها.  

متاسفانه، با اینکه استانبول توریستهای زیادی از تمام دنیا داره، ولی اکثر مردمش نمی تونند انگلیسی صحبت کنند. البته فروشندگانی که در منطقه سلطان احمد هستند متمایز از این امرند.

 در کل ، با زبان ایما و اشاره و فارسی ،حرف ما رو می فهمند.هم وطنان اذری زبانمون بدون هیچ مشکلی می تونند با انها ارتباط برقرار کنند.


راه های ارتباطی به دیگر شهرها


تا انکارا –زمینی – هوایی –( قطار8 ساغت ) (قطار تندرو 5 ساعته )

تا انتالیا- زمینی(12 ساعت )30لیره- هوایی (1 ساعت)

با قطار بهترین راه انتالیا از ایران،

انکارا- انتالیاست(8 ساعت 25 لیره )

 و یا : کایسری- انتالیاست (از طرف ایران )

 کایسری- قونیه(20 لیر ) (5ساعت)

قونیه- انتالیا (20 لیر 5 ساعت )

دربخش اروپای یک راه اهن دیگری وجود دارد ( منطقه امین نونو ) که راه ارتباطی به اروپاست ( در صورت دارا بودن ویزا شینگن)خیلی راحت می تونید به تمام اروپا سفر کنید.

استانبول دارای 2 فرودگاست:


فرودگاه اصلی و بزرگ اتاتورکه (خط مترو مستقیم تا اکسارای داره )

فرودگاه سابیحا 45 دقیقه راه  ،تا مرکز شهر داره. بدون خط مترو. کوچيک برای پروازهای ارزون.

به راحتي ميتونيد بليط اتوبوس يا پرواز رو از آ‍‍‍اسهاي آكساراي بخريد.

بعی وقتها پروازها پر نمی شه یک روز به پرواز بلیط را حراج میگزارند.بطوری که تابستون گذشته پرواز تهران استانبول را کسی 60 هزار تومن خریده بود.

ضمنا اینو یادم رفت بگم ، تو ایران به ما گفتند که بلیط برگشتتون ، در ترکیه باید کانفرم بشه ،کلی ما رو تو دردسر انداخت. که در اخرش معلوم شد اصلا احتیاجی نبود.ّ

درپایان ،چند توصیه به شما می کنم:

1.سفر زمینی فقط با قطار ( در صورت سلامت جسم )

2.سفر زمینی را خودتون تجربه کنید.

3.سبک بار ، سفر کنید.

4.در شهری پر از جاهای دیدنی استانبول دنبال هتل لوکس و گرون نباشید زیرا حکم خوابگاه رو داره.

5.به هیچ عنوان از تورهای یک روزه داخل شهری استفاده نکنید به چند دلیل : -

قیمت بالا ( تور جزیره 60 هزار تومان ) -

زمان اندک برای بازدید -

گاهی با تور لیدرهای بی مسئولیت و بد اخلاق بر می خورید. (به عنوان مثال اگر خودتان به جزیره بروید.ترانوا از اکسارای تا کاپاتاژ 1.5 لیره. کشتی 3 لیره. درشکه نفری 10 لیرمیشه. ناهار 6 لیر 4.5 لیر هزینه برگشت روی هم 16700 تومان می شه.)

6. در استفاده از دیسکو ها بسیار دقت کنید چون هزینه بسیار بالای طلب می کنند

. 7.از پول ولوازم شخصی خود محافظت کنیدحتما به اندازه نیاز پول حمل کنید و مابقی را در صندوق امانات هتل بزاريد.

8.کلمه ایندریم (تخفیف ) را هرگز فراموش نکنید چرا که، در ترکیه می توان از همه چی ، تخفیف گرفت از جمله هتل و حتی بلیت اتوبوسهای بین شهری.

9.از اب معدنی استفاده کنید 3 یا 4 لیتری با صرفه تره.

10.موبایل خود را خاموش کنید هزینه بالاست. بجاش ترک سل بخرید 10 تا 15 لیره+ خرید کنتور(شارژ)

11.از دستشویهای مراکز تفریحی و خرید استفاده کنید در غیر اینصورت توالت عمومی 1 لیره

. 12.اول نقشه شهر رو بخرید.

13. تابستون به ترکیه سفر کنید. بهار کمی هوا ، سرده.

14.تبدیل دلار به لیرو فقط تو دویزها ( صرافی ) انجام بدید. همه جا دوویزداره ، مخصوصا تو اکسارای.

15.تو زمستون و بهار اگه با قطار به ترکیه می رید،لباس گرم همراتون باشه

هزینه 15 روز عید نوروزمون، با اینکه تمام جاهای کفته شده رو رفتیم با ورودیاش و غذاوهتل و بلیت قطار در کل برامون،نفری ه450000هزار تومن در امد(6 روز از 15 روزرو تو قطار بودیم ).

در صورت پیش امدن هر سوال متونید به شماره همرام زنگ بزنید .09364157511 اسمم رضاست .( لطفا بين ساعت 8 تا 10 شب زنگ بزنيد )

فکر کنم اطلاعات داده شده برای سفر 10 تا 15 روز کافی باشه. بامید سفر خوش برای همه هموطنانم.

درپایان ادرس چند سایتو که خیلی بدردتون می خوره رو می دم.

برای تهیه و رزرو هتل . www.booking.com این سایت خارجیست، بعلات تحریم و نداشتن مستر کارت، نمی تونید هتل رزرو کنید ولی برای بدست اوردن نرخ هتلها خوبه.البته باید بگم که قیمتهای اینترنتی بالاتر از مراجعه حضوریه. رو در رو می تونید خیلی تخفیف بگیرید.

یک سایت ایرانی که با لیست قیمت هتلهاست. در کل دنیا می تونید با کارت اعتباری بانکهای داخلی هتل رزرو کنید. www.hotel nama.ir 

 یک سایت فارسی، رایزنی فرهنکی وزارت خارجه ترکیست .که درمورد کلیه مکانهای دیدنی این کشور توضیح میدهد.www.go to turky.ir

و از همه بهتر وبلاک راهنمای سفر به استانبول دکتر فرجی است.
ادرس مراکز خرید لباس مجلسی تهران


منبع : rezamarmar dot blogfa dot com slash post-2 dot aspx

برچسب ها :

- بهترین مرکز خرید لباس مجلسی تهران - آدرس مراکز خرید لباس مجلسی در تهران - مراکز خرید لباس مجلسی توپ تو تهران - لباس مجلسي تهران - آدرس مراکز خرید لباس مجلسی ترک در تهران - آدرس محل خرید لباس مجلسی در تهران - آدرس مرکز لباس مجلسی تهران - ادرس چند مزون لباس مجلسی - ادرس فروشگاه لباسهای مجلسی در استانبول - مراکز خریدلباس مجلسی در استانبول - مراکز اصلی فروش لباس مجلسی تهران - مرکز خرید مخصوص لباس مجلسی تهران - ادرس لباس مجلسی فروشی ارزان در تهران - بهترین مرکز خرید لباس مجلسی - بهترین مرکز خرید در خیابان تکسیم برای لباس مجلسی استانبول - ادرس لباس مجلسی در تهران - بهترین مراکز خریدلباس شب و مجلسی در تهران - ادرس مکانهای خرید لباس مجلسی تهران - لیست مراکز خرید لباس مجلسی معروفتهران - مراکز خرید لباسهای مجلسی تهران - مرکز خرید لباس مجلسی - مرکز خرید لباس مجلسی در تهران - مراکز خریدلباس مجلسی تهران - مرکز خرید لباس مجلس تهران - خرید لباس مجلسی تهران - آدرس کلیه مراکز خرید لبس مجلسی در تهران - آدرس کلیه مراکز خرید لبس مجلسی ارزان قیمت در تهران - برترين پاساژ خريد لباس مجلسي تهران - لیست مراکز فروش لباس مجلسی در تهران - آدرس مرکز خرید لباس مجلسی تهران - مراکز خرید لباس مجلسی در تهران - مرکز خرید مانتوولباس مجلسی ارزان در تهران - مراکز خرید لباس مجلسی تهران - ادرس های فروش لباس مجلسی درجه یک تهران - ادرس مراکز فروش لباس مجلسی درجه یک تهران است - ادرس مرکز خریدپوشاک تهران - بهترین مراکز خرید لباسهای مجتسی - بهترین مراکز خرید پوشک تهران 91 - بهترین مرکزلباس مجلسی تهران - بهترین مرکز خرید لباس مجلسی اصفهان - مراكز خريد لباس مجلسي در تهران - لباس مجلسی آدرس - فروشگاه لباس مجلسی تهران - بهترین مرکز خرید لباس مجلسی تهران - مراكز خريد لباس مجلسي شيك در تهران - يك ليست از مراكز خريد پوشاك در تهران - نقشه مراکز ارزان خرید تهران - بهترین مراکز خرید لباس تهران - آدرس بهترین مرکز خریده لباس مجلسی - ادرس پاساژهای معروف که لباس شیک مجلسی دارن - مراکز فروش لباس مجلسی تهران - بهترين مراكز خريد تهران - آدرس مراکز خرید تهران لباس مجلسی - ادرس فروشگاههای لباس مجلسی خیلی شیک در تهران - راهنمائی کنید برای خرید لباس مجلسی در تهران کجا برم - خرید لباس مجسی تهران - ادرس خرید لباس مجلسی - ادرس لباس مجلسی تهران - مرکز های خرید لباس مجلسی - خرید لباس های مجلسی ترک ارزان قیمت - آدرس مراکز لباس فروشی - آدرس بهترین مراکز خرید لباس تهرن - مرکر خرید لباس مجلسی کوتاه - مراکز خرید پوشاک ارزان در تهران - نام مراکز خرید لباس مجتسی در تهران - معرفی مراکز خرید لباس مجلسی تهران - فروشگاه لباس مجلسي تهران - بهترین لباس مجلسی فروشی ها در تهران - آدرس مراکز خرید لباس ارزان در تهران - آدرس مراكز خريد لباس مجلسي - مرکز خرید لباسهای مجلسی تهران - راهنمای لباس مجلسی تهران - معرفی مراکزلباس مجلسی درتهران - بهترین مراکز خرید لباس مجلسی - فروش لباس مجلسی تهران - بهترین مرکز خرید لباس مجلسی در تهران - مركز خريد لباس مجلسي تهران - ادر س بهترين مراكز خريد تهران - آدرس مراکز خرید لباس مجلسی ارزان در تهران - مراكز خريد لباس مجلسي در تركيه - ادرس فروش مراکز لباس مجلسی - ادرس فروشگاه خرید لباس مجلسی در تهران - ادرس مرکز خرید لباس مجلسی در تهران - آدرس لباس مجلسی تهران - خریدلباس مجلسی تهران - ادرس جاهایی که لباس مجلسی دارن - آدرس لبای مجلسی در تهران - بهترين مراكز خريد لباس مجلسي تهران - خريد لباس مجلسي - مراكز خريد لباس مجلسي - بهترین مکان برای خرید لباس مجلسی در تهران - مركز خريد لباس مجلسي - مکانهای خرید لباس مجلس تهران - بهترین مراکز خرید تهران - آدرس فروشگاه لباس مجلسی تهران - ادرس برای خرید لباس مجلسی - مرکز خریدهای لباسهای ترکیه 2012 در تهران - مراکز خرید لباس شب در تهران - کدام فروشگاه لباس مجلسی بهتری دارد در تهران - آدرس خريد لباس مجلسي به صورت اينترنتي - ادرسلباس مجلسیتهران - برای خرید لباس مجلسی شیک و مناسب در تهران - مراگزخرید لباس درتبریز - آدرس لباس مجلسی در تهران - مرکز خرید لباس مجلسی تهران - مکان فروش لباس مجلسی تهران - آدرس خرید لباس رقص - مراکز فروش لباس شب در تهران - مرکز فروش لباس عربي در تهران - مرکز خرید لباس کجا برم - فروشگاه لباس مجلسی در میدان ما - آدرس لباس شب فروشی در تهران - مراکز خرید ترک تهران - بهترين محل براي خريد لباس ارزان در تهران - مراکز خرید لباس وان - اسامی فروشگاههای اینترنتی خریدپیراهن مجلسی - لیست آدرس لباس فروشی تهران - مراکز خرید کلی پوشاک تهران - آدرس بهترین مراکز خرید تهران - مرکزفروش لباس وپوشاک دراستانبول باليست قيمت فروش - مراکز خرید بهترین لباسهای مجلسی - لباس مجلسی شب ابی در تهران - مراکز خرید مخصوص تهران - مراکز خرید پوشاک تهران - آدرس خرید لباس مجلسی تهران - خرید لباس مجلسی ارزون - ادرس مکانهای فروش لباس مجلسی - آدرس مراکزخرید لباس مجلسی ترک وقیمت تهران - مرکز خرید لباس رقص عربی - آدرس مراکز خرید تهران - ادرس مراکز خرید تهران - ادرس مراکزلباس مجلسی تهران - مراکز خرید لباس مجلسی در استانبول - مراکزفروش لباس مجلسی استانبول - بهترین مرکز خرید پوشاکارزان در استانبول - عکس دریاجه وان ترکیه - ادرس محل خریدلباس مجلسی درتهران - لباس شیک مجلسی در تهران - لباس فروشی عمده درتبریز - خرید لباس مجلسی توپ - خریدپوشاک اینترنتی - مرا کز خرید لباسهای مجلسی در اصفهان - لباس مجلسی رقص عربی در تهران - جاهایی که لباس مجلسی داره تو تهران - ادرس بازارهاي لباس هاي مجلسي تهرن - ادرس پاساژهای لباس های مجلسی - فروش لباس رقص عربی در تهران - مراکز خریدلباس مردانه - برای خرید لباس مجلسی ارزون در تهران کجابرم؟ - مراکزخرید لباس مجلسی - مرکز خریدلباس مجلسی شیک درتهران کجاست - ادرس مرکز خرید لباس مجلسی درتهران - ادرس محل فروش لباسهای مجلسی - ادرس پاساز باس عروس عربی در تهران - مترو و ترانوای استانبول - فروشگاه لباس عربی در تهران - ادرس لباسهای شیک تهران را میشه بدید - لباس مجلسی کلی فروشی در تهران - فروشگاه لباس عربی تهران - فروشگاه لباس مجلسی در تهران - ادرس خرید لباس عروس درتهران - بهترین محل خرید پوشاک در تهران - خریدلباس درتهران - فروشگاه لباس مجلسى عربى در تهران - مرکز لباس رقص - اسامی مراکزخرید آمل - مراکزخرید آمل - مرکزخریدلباس عمده درتبرز - خرید لباس مجلسی شیک در استانبول - برای خرید لباس مجلسی خیلی ارزون در تهران کجا برم - براي خريد مانتو مجلسی ترک کجا مناسبه - آدرس مراکز لباس شب کوتاه در تهران - مراکز خرید لباس رقص عربی - wwwgo to turkyir - ادرس مراکزخرید درتهران - فروش لباس عربی تهران - ادرس دقیق مراکز خرید لباس شب خیلی شیک - خريد لباس مجلسي ارزان در استانبول - مرکز خرید لباس رقص در تهران - ادرس یک مرکزخرید شیک درتهران - ادرس جاهایی که لباس مجلسی دارند در تهران - مراکز فروش لباس مجلسی عربی در تهران - بازار لباس عربی در تهران - ادرس مرکز لباس مجلسی در تهران - فروشگاه لباس رقص عربی در تهران - اماکن خریدلباسهای مجلسی درتهران - رقص عربی بدون لباس - کدام از پاساژهاي تتهران لباس مجلسي بهتر داره - ادرس دقیق لباس مجلسی داخل تهران - لباسمجلسى عربى - ادرس لباسهای شب ارزان قیمت - لباس رقص عربی ارزان وشیک - ادرس مرکز خرید لباسهای شیک مجلسی در کرمان - آدر س مرکز خرید های تهران - فروشگاه لباس رقص در تهران - بهتریت مکانهای خرید لباس عمده در تهران - ادرس مراکز خرید لباس مجلسی زنانه تهران - ادرسخرید پوشاک ارزان لباس کودک تهران - آدرس فروشگاه لباس هاي عربي در تهران - ادرس فروشگاههای لباس وپوشاک دربازارجمهوری - آدرس بازارلباس مجلسی درتهران - خریدلباس مجلسی قیمت بالای 300000 - مراکز خرید لباس مجلسی - ادرس بهترین پاساژهای تهران - ادرس مغازههای لباس سایز بزرگ مجلسیدرتهران - ادرس لباس مجلسی ارزان تهران - مراکز خرید عمده لباس عرب - ادرس فروشگاههای لباسهای مجلسی درتهران - ادرس دقیق مراکزخرید لباس مجلسی درتهران - لباس مجلسی در تهران - ادرس مراکز خرید مرغ گرم در تهران - خریدلباسهای مجلسی اینترنتی - آدرس پاساژهای لباس مجلسی میدان خراسان - لباس مجلسی خیلی شیک کجا میشه پیدا تهران - آدرس فروشگاههای که لباس عربی شیک دارد - بهترين بازارلباس مجلسي در تهران - مرکز خرید لباس شب - ادرس دقیق فروشگاههای لباس مجلسی در تهران - ادرس مراکز خرید لباس مجلسی تهران - مکان خریدلباس مجلسی ارزان - مراکزخریددرتهران - خرىد لباس رقص عربى - ادرس لباسهای شب در تهران - مرکز خریدلباس مجلسی درتهران - آدرس مکان های لباس شب فروشی - ادرس مراکزخریدلباس زنانه مجلسی درتهران - لباسهای مجلسی وسایزبزرگ دراستانبول - تورهای مشهد هوایی# - ادرس دقیق لباس مجلسی میهن تهران - خرید لباس رقص عربی - ادرس لباس مجلسی فروشی های تهران - مراکزخرید لباس مجلسی درتهران - مکانهای خریدپوشاک تهران - بهترین جا برای خریدلباس عمده - فروش لباس عربی در تهران - فروش لباس رقص عربي در تهران - مدل لباس مجلسی پاساژهای تیراژه تهران - مرکز خرید لباس مجلسی درتهران -